Tere rahvas,

mõnusat esmaspäeva ning veel mõnusamat uut nädalat. Uus nädal, uued võimalused, või mis? 
Kuna tänapäeval on toitumine üks kuumimaid teemasid (fitnessimaailmas), siis ma soovin ka ise sellel teemal rohkem rääkida ning näidata, kuidas mina igapäevaselt toitun. 

Praegusel hetkel on mul käimas improvement season ehk siis võistulusväline hooaeg. Mõni kutsub seda off- seasoniks, kuid mina seda aega niimoodi ei kutsuks. Võistlusväline hoogaeg on just see aeg, kus tehakse see kõige suurem töö ning arendatakse oma keha paremasse suunda. Võistlusvälisel hooajal on ka toidukogused märgatavalt suuremad, kui võistlusdieedi ajal, kuna lihased vajavad piisavalt toitu kasvamiseks. Lihased ei kasva õhust ja armastusest. 

Mida ma söön hommikuti? Ma olen viimased paar aastat peaaegu iga hommik alustanud oma päeva pudruga. Üks korralik kausitäis putru tõmbab päeva kohe mõnusalt käima. Pudru puhul on veel hea, et see hoiab kõhu mitu head tundi täis ning ei lase näljatundel kohe näpistama hakata. Tavaliselt kui ma lähen kuhugile kaugemale reisile, siis ma võtan alati oma kaerahelbed kaasa. Näiteks Aasias olles ma ei leidnud mitte kusagilt poest kaerahelbeid, niiet oli väga hea mõte enda helbed kaasa võtta. Õnneks pudru jaoks ei lähe vaja muud kui kuuma vett ja kaerahelbed, niiet väga “lollikindel” hommikusöök ükskõik kus kohas sa oled. 
Ja kuna enamustel käib toitumine MyFitnessPal’i kaudu, siis ma arvutasin teie jaoks ka oma hommikusöögi makrod välja: 
Kaloreid: ~487 kcal 
Süsivesikuid: ~58g
Valku: ~31g
Rasva: ~13g 

Mida kõike ma lisan oma pudru sisse: 

  • Kaerahelbed – Minu absoluutsed lemmikud on Fazer Alku helbed, eriti veel vaarika maitselised. Kaerahelvestest saan oma süsivesikud. 
  • Nisukliid – Nisukliid on suure kiudaine sisaldusega ning soodustavad hästi soolte tegevust. 
  • Kodujuust või munavalge – need kaks on väga head valguallikat, millest saan oma vajaliku valgu koguse. Kodujuust on rasvata. 
  • Sojaletsitiin – Eestis seda toodet vist väga ei kasutada, kuid Soomes see on väga populaarne. Sojaletsitiinist saan oma vajalikud rasvad hommikusöögis. Letsitiin on  vajalik maksafunktsiooniks ning rasvade kontrollimiseks meie kehas. Sojaletsitiin kiirendab ka (rasva)ainevahetust. 
  • Marjad – Marjade suhtes ma olen päris pirtsakas, nimelt ma ei söö sügavkülmutatud marju. Mul peavad olema marjad alati toored, olgu siis kas talv või suvi. See suvi tegin omale sügavkülma värkset maasikamoosi ning see on ainuke asi, mida ma suudan sügavkülmutatult süüa. (moosis ei olnud muidugi lisatud suhkrut)

Siin oli lühidalt minu hommikusöögist, mida sina sööd hommikuti?

Liis <3