Cjao! 

Oma sporditeekonda alustasin ma juba päris noorena. Tänu oma vanematele käisin väiksena peaaegu igal spordiüritusel, mis toimusid kas Viljandis või selle ümbruses. (PS! Olen pärit
Viljandist). Samuti tänu oma väga ägedale kehalise kasvatuse õpetajale, Raina Luhakoodrile, oli mul võimalus esindada oma kooli erinevatel koolidevahelistel võistlustel üle Eesti. Oli need siis teatevõistlused, rahvastepall, suusatamine jne. Ühesõnaga sport on terve elu mul veres ja hinges olnud. 

Gümnaasiumi ma lõpetasin Tallinnas, Audentese Spordigümnaasiumis. Seal tuligi mul tegelikult päris esimene tõsisem kokkupuude jõusaalitreeningutega. Kuna tol ajal ei olnud fitness veel populaarne Eestis, siis jõusaalitreeningud jäidki ainult sellele tasemele, et odaviskes niiöelda “põhi” alla saada füüsiliselt.  
Peale gümnaasiumi suundusingi ma praktiliselt kohe Helsingi poole. Siia kolides tekkis mul spordiga paari kuune paus, kuna siia sisse teadmine võttis omajagu aeg. Õnneks see paus oli ainult paar kuud ning üllatavalt kiiresti tekkiski mul tunne, et miskit suurt on minust puudu, sport. 
Minu esimene samm saada tagasi jälle trennilainele, oli osta jõusaali kuukaart. Alguses käisin jõusaalis, et hoida enda füüsilist vormi ning saada jälle tagasi see imeline tunne, mida ma treeningutest saan. Mõne aja möödudes hakkasid treeningud muutuma üha sihikindlamaks ning hakkasin endale üha rohkem eesmärke seadma. Kuna tol ajal oli fitness juba päris populaarne Soomes, siis see hakkas ka mulle üha rohkem huvi pakkuma. Alguses hakkasin nuputama endale toitumis- ja treeningkavasid selle info põhjal, mida ma parasjagu ajakirjadest või internetist leidsin. Ei läinud kaua kui märkasin enda kehas positiivseid muutusi, mida motiveerisid mind veel rohkem. Keha võttis seda kõike väga hästi vastu ning muskel hakkas niiöelda kasvama päris hästi. 
Olles juba mõnda aega omaette pusinud tahtsin viia end järgmisele tasemele. Ükspäev jõusaalis olles tuligi mul mõte/eesmärk, et ma tahan võistelda fitnessis. See mõte ei olnud selline korraks pähetulev mõte, vaid see oli ebareaalselt tugev ning sellest oli raske loobuda. Ma seadsingi endale eesmärgi, et ma tahan jõuda võistluslavadele. Mõte olemas, nüüd pidi seda teostama hakkama.
Esimene samm oligi leida endale õige treener, kelle abiga jõuaksin oma eemärgini. Treenerit hakkasin otsima internetist ning ei läinud kaua kui leidsingi selle õige. Leidsin küll selle õige treeneri, kuid polnud üldse nii kerge niiöelda tema tiiva alla pääseda. Oma esimesele kirjale, mille saatsin detsembris 2013, sain temalt negatiivse vastuse, kuna tal oli järgmiseks võistlushooajaks kõik kohad täis ning uusi õpilasi ei võtnud enam vastu. Õnneks mu elukaaslane on õpetanud mulle, et tuleb võtta just see, mida sa ise tahad, mitte see mis sulle jäetakse. Need sõnad julgustasid mind mitte alla andma ka peale esimest tagasilööki. Jaanuaris 2014 hakkasingi saatma talle iga nädal emaile, et kas on tekkinud vabu kohti ning saaksin liituda tema tiimiga. Esimestele kirjadele sain ikka eitavaid vastuseid ning siis oli paar nädalat tema poolt vaikust. Mina ei jätnud muidugi jonni ning pommitasin ikka edasi oma kirjadega. Ja siis koitis lõpuks ometi see õnnelik päev!! Ma olin parasjagu Anttila poes kui avasin oma emaili ning lugesin tema saadetud emaili “Mulle tundub, et sul on nii kindel eesmärk, kuhu poole sa pürgid ning sa ei ole kohe kindlasti allaandja. Mul oleks äärmiselt heameel võtta sind minu tiimi”.  Kui ma olin selle kirja lõpuni lugenud, siis ma reaalselt hõikasin üle terve Anttila ” JES”. Ja muidugi tuli ka paar sellist väikest õnnepisarat ka silma.  Jep, enamus inimesi minu ümber vaatasin, et kas mul on ikka kõik korras. 
Minule see oli väga suur samm oma eesmärgi poole ning teadsin, et nüüd see kõik algab minu jaoks. 

Ja siin ma nüüd olen… Olen teinud oma treeneriga peaaegu 4 aastat koostööd ning olen rohkem kui rahul. Treener tunneb mu keha, meil on tekkinud tugev usaldussuhe ning ühiselt oleme suutnud arendada mu keha ainult paremuse poole. Oleme saavunud häid tulemusi ning seadnud kõrged eesmärgid ka tulevastele võistlushooaegadele. 

KUI TEIL ON MINGI UNITUS, SIIS VÕIDELGE  NING OLGE VALMIS TEGEMA TÖÖD SELLE NIMEL. 

Liis <3 

Natukene pilte minu pusimisest enne treenerit…